Sensei ze Šambaly. Kniha I

Vyprávění Mládí o setkání s Moudrostí se na první pohled zdá být naivní. Obvykle to tak vnímáme, je to však jen iluzorní překážka, past, kterou šikovně nastražilo naše Ego na cestě k dokonalosti Ducha. Ten, kdo ji překoná, odhalí pro sebe mnohem více, než by on sám mohl doufat. Chvála Přemožiteli - neboť poznání mu bude odměnou, neboť tajné se stane skutečným.


Čtěte více >>

Stáhnout >> [6602]

 

Komentáře 

 
+7 #2 AlenaK 2010-10-31 23:32
Slova Senseie nás nutí zamyslet se nad svými hodnotami a nad tím, jestli kráčíme po té cestě, po které jít opravdu chceme. Když totiž vpadneme do koloběhu života, do jeho rychlého tempa a stereotypu, pak jakoby ztrácíme moc nad sebou samými. Přestáváme vnímat to, co chceme my a co od nás naopak chtějí druzí. Často pak jednáme podle vůle někoho jiného a jako stádo následujeme jakékoli pseudohrdiny. Tato kniha nás probouzí. Vyzývá nás, abychom se zastavili a přemýšleli, kde se skrývá pravda a jak se můžeme osvobodit od navyklého chování a myšlení.
Citovat
 
 
+7 #1 Alex 2010-10-31 23:31
Lekce pozitivního myšlení. Sensei představuje jakýsi pevný bod, jistotu a stabilitu v chaosu dnešního světa. Učí nás vážit si každého dne a najít klid v našich duších.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit