Jak se dostat do Kyjevo-Pečerské Lávry

Jak se dostat do Kyjevo-Pečerské Lávry

Příspěvekod Nik » 18 úno 2014, 14:35

Ve městě Kyjev (Ukrajina), na pravém břehu Dněpru, na dvou kopcích na jihovýchod od centra města je umístěn klášterní komplex Kyjevsko - Pečerská Lávra. Z letiště do metra Vokzalnaja jezdí autobus express Poljet . Cena je přibližně 50 hřiven. (Pro srovnání taxi stoji 200 - 300 hřiven). Přijedete-li do Kyjeva vlakem, od hlavního vlakového nádraží se do Lávry můžete dostat metrem. Stanice metra Vokzalnaja se nachází hned vedle nádraží. V každém vlaku metra je mapa metra a plán zastávek. K tomu, abyste se dostali do Kyjevo-Pečerské Lávry, vystupte na stanici metra Arsenalnaja. Jízdné v metru je 2 hřivny.

Když vyjdete z metra, přejděte na druhou stranu ulice přes podzemní chodbu do zastávky ve směru Kyjevsko - Pečerská Lávra (kolemjdoucí vám poradí). Do Lávry se dostanete trolejbusem číslo 38, autobusem číslo 24, nebo mikrobusem, na kterém je napsáno Lávra (jízdné 2-2,50 hřivny).

Další varianta: od stanice metra Arsenalnaja můžete do Lávry dojít pěšky po ulici Janvarského vostanija. Trvá to přibližně 15 minut. Když vyjdete z metra Arsenalnaja, ihned odbočte vlevo a pokračujte stále rovně. Projdete podzemním nákupním centrem a ocitnete se v krásném parku Slávy, který nabízí nádherný výhled na Kyjev a Dněpr. Cesta do Lávry ale pokračuje dále.

http://polahoda.cz/index.php?nma=catalo ... =1&nums=76
Nik
 
Příspěvky: 39
Registrován: 31 bře 2011, 10:24

Zpět na Co? Kde? Kdy?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron